/+48/ 661-915-721

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU + ACAPULCO Luty 2020

TERMIN:
od
do
cena:
9000 zł

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Meksyku.
Termin:  Luty 2020
Cena:  9000 zł
Zapraszamy !

DZIEŃ I  – POLSKA – MIASTO MEKSYK
Spotkanie na lotnisku. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą Świętą w kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa
i wylot w kierunku Meksyku na pokładzie samolotu obiad, zimne i cieple napoje. Przylot do miasta Meksyk. Odprawa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja. Nocleg w mieście Meksyk.

DZIEŃ II  – ZOCALO – XOCHIMILKO
Śniadanie. Przejazd do centrum miasta zwiedzanie placu Zocalo – główny plac miejski, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitucion Część dalsza zwiedzania – Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera. Nawiedzenie Katedry Metropolitańskiej. Msza święta dla całej grupy w jednej z kaplic Katedry. Zwiedzanie Muzeum Antropologii. Pod koniec dnia przejazd do Xochimilco z obiadokolacją na łodzi przy muzyce Mariachis. Powrót do hotelu.

DZIEŃ III  – PLAC TRZECH KULTUR – TEOTIHUACAN – BAZYLIKA GUADALUPE
Śniadanie. Plac Trzech Kultur miejsce gdzie Jana Diego zdawał relacje z objawień Biskupowi Zumarraga. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny
z Guadalupe
. Nawiedzenie i zapoznanie się z Sanktuarium – kompleks Bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika a dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się Tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek wzniesionych na które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego.
Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie” Kaplica DER CERRITO, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na osobistą modlitwę oraz Mszę Świętą dla całej grupy w jednej z kaplic Bazyliki. Przejazd do Teotihuacan największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki gdzie znajdują się Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami na ścianach jedyna budowla która zachowała oryginalną dekorację z czasów prekolumbijskich. Obiadokolacja przy Piramidach. Nocleg w mieście Meksyk.

DZIEŃ IV  TENANGO DEL AIRE – OAXACA
Śniadanie. Przejazd do Tenango del Aire. Miejsce misji polskich Palotynów. Msza święta. Spotkanie z księżmi i poznanie historii misji.
Przejazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ V  MONTE ALBAN – MITLA – TULE – TEOTITLAN
Śniadanie. Zwiedzanie prehiszpańskiej stolicy Monte Alban – słynącej z płaskorzeźb Tancerzy i grobowców, miasto położone na wzgórzu z widokiem na miasto Oaxaca. Przejazd do Mitla – Pałac Gubernatora ze słynna dekoracja geometryczna Greki. Wizyta na rynku rzemiosła lokalnego.
Najstarsze i największe drzewo z rodziny sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Teotitlan słynącego z warsztatów tkackich i produktów z wełny naturalnie barwionych. Tego dnia również wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem, poznanie produkcji. Obiad w restauracji lokalnej – szwedzki stół. Nocleg w hotelu.

 DZIEŃ VI   OAXACA – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA
Śniadanie. Zwiedzanie centrum Oaxaca – Katedra, Kościół Santo Domingo z piękną barokową dekoracją, hala targowa miejscowy folklor, fabryka czekolady. Przejazd w kierunku Puebla postój w Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki na której Hiszpanie wybudowali kościół. Przejazd do Tonantzintla słynącego z kościoła wybudowanego przez Indian w stylu barokowym, zachwyca kolorami i ogromną ilością dekoracji. Dojazd do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta. Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej. Msza Święta. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ VII PUEBLA – CACAHUAMILPA – TAXCO
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa – jedna z najpiękniejszych jaski słynnych z form skalnych ukształtowanych przez krople wody – sala koncertowa, gdzie śpiewał, miedzy innymi, Placido Domingo. Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ VIII  – TAXCO – ACAPULCO
Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca .
Msza Święta w kościele św. Pryski. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive od obiadu.

DZIEŃ IX – ACAPULCO
Śniadanie. Acapulco – słynne kurort z lat 70, położony nad Zatoka św. Lucji miasto zyskało sławę w latach 60 i 70 ulubione miejsce aktorów, polityków amerykańskich. Znane z nocnego życia, słynne Quebrada skoki do wody z wysokości do 30 metrów. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

DZIEŃ X ACAPULCO
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Wieczorem przejazd na skoki Quebrada. Nocleg.

DZIEŃ XI – ACAPULCO
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg.

DZIEŃ XII ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK
Śniadanie. Przejazd do Vista Hermosa – Hacjenda, która należała do Korteza – produkowała trzcinę cukrową. Zwiedzanie hacjendy i jej piwnic. Msza Święta w kaplicy na terenie hacjendy. Obiad w hacjendzie. Przejazd do miasta Meksyk (jeśli czas pozwoli pożegnamy się z Guadalupe) Transfer na lotnisko odlot do Polski.

DZIEŃ XIII – Powrót do POLSKI
Powrót do kraju. Zakończenie Pielgrzymki.

 

Cena pielgrzymki obejmuje:

 • bilet lotniczy
 • noclegi w hotelach wysokiej klasy 3*** i 4****
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu) podczas wizyty w Acapulco bufet All-inclusive
 • programu zwiedzania przejazdy autokarem, taxówkami lub statkiem
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opieka pilota oraz przewodników lokalnych
 • opieka duchowa kapłana w czasie trwanie pielgrzymki
 • codzienna Mszę świętą
 • Ubezpieczenie NNW, KL

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • Obligatoryjnych kosztów realizacji programu 240 USD/os.,
 • obligatoryjnych napiwków 40 USD/os. płatnych w Meksyku u lokalnego kontrahenta
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Fundusz Gwarancyjny 13 PLN
 • Dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 550 USD
 • Osobistych wydatków (minibar, telefon)
 • wydatków wszystkich innych nie wymienionych w programie

 

Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.
 • W zależności od miejscowych uwarunkowań  lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
 • W przypadku decyzji władz o zamknięciu Pałacu Narodowego – aktualnej siedziby urzędowania Prezydenta punkt ten może zostać niezrealizowany.

 

Umowa dostępna po kontakcie telefonicznym.

Biuro Pielgrzymkowe TBP-BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 5532532935, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU BZWBK:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkifranciszkanie.pl

«